Menü
Elmalı Köyü – İnekbaşı Tepesi – Hasret Çiçeği

Elmalı Köyü – İnekbaşı Tepesi – Hasret Çiçeği

Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

GK - BR - 15

1847m yükseliğindeki İnekbaşı Tepesi belki de Çameli’nin tamamını panaromik bir şekilde görebilceğimiz harika bir rotanın üzerinde. Elmalı Köyü’nden başlayan yürüyüşümüz ufak adımlar ile yükselerek Üçoluk Yaylası mevkiinden İnekbaşı’na ulaşıyor. Rotanın üzerinde görülebilecek üvez ağaçları ve hasret çiçekleri bu bölgeye has bitki türleri. Özellikle hasret çiçekleri yaz mevsimi boyunca zirvenin altında bolca görülebiliyor. Ayrıca uygun mevsimde bolca alıç meyvesi toplamak da mümkün. Zirveden harika bir Akdağ panaroması görmek mümkün.

Detaylı bilgi»
Cevizli Köyü – Yaylacık Yamaç Paraşütü Pisti

Cevizli Köyü – Yaylacık Yamaç Paraşütü Pisti

Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

GK - BR - 14

Çamelinin Akdağ zirvelerinden sonraki en yüksek noktasına (Yaylacık Dağı 2141m) yürüyerek ulaşabilmek işte bu rota ile mümkün olabiliyor. Özellikle Çameli ve yakın çevresini en iyi şekilde izleyebilceğimiz 360 derecelik bir panaroma sunan Yaylacık zirvesine ufak adımlar ile ulaşıp bu harika manzaranın keyfini çıkartmak yürüyüşün en büyük hediyesi Bizler için. Yaylacık orman yanıgın gözetleme kulesinde görevli İmdat abinin sıcak bir çayını içmek ise yürüyüşe renk katan keyif…

Detaylı bilgi»

Çam ve ardıç ağaçları yürüyüş boyunca bizlere eşlik ediyor bu rotamızda. Göktepe Zirvesi’ne ulaşılmasıyla birlikte bizi bekleyen panaroma ziyafeti ise yürüyüşün en renkli bölümlerinden. Harika manzaralar seyredebileceğiniz Göktepe’den Çameli’ni kuş uçuşu görmek mümkün. Özellikle zirveden gün batımı ve gün doğumunu seyretmek yürüyüşün en keyif dolu anlarından biri.

Detaylı bilgi»
Sofular Gediği – Kurt Tepesi – Sofular Gediği

Sofular Gediği – Kurt Tepesi – Sofular Gediği

Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

GK - BR - 12

Çam, ardıç ve sedir ormanları içinden geçerek yürüyeceğiniz bu rota her yaştan yürüyüşçü için oldukça rahat yürüme fırsatı sunmaktadır. Kurt tepesine ulaşıldığında rotanın sunduğu o harika panaromik görüntüyü gün doğarken ve batarken mutlaka görmek gerekiyor.

Detaylı bilgi»
Sofular Gediği – Asartepe Antik Yel Değirmeni – Sofular Gediği
GK - BR - 11

Çam ve sedir ormanları içinden geçen bu rotamızda geçmişten günümüze gelen antik kalıntıları yer yer görme şansımız olacak. Rota üzerinde antik yel değirmeninin yer alması rotanın çekiciliğini bir kat daha arttırmış. Rota şehrin gürültüsünden uzak oldukça sessiz ve keyifle kamp yapılabilecek güzel kamp alanlarına sahip. Rotanın üzerinde yer alan panaromik seyir terası ise yürüyüşçülere gün doğumu ve batımında ayrı bir manzara seyir keyfi yaşatacaktır.

Detaylı bilgi»
Çıralıoluk Kamp Alanı – Sofular Köyü – Çıralıoluk Kamp Alanı
GK - BR - 10

Çam ve ardıç ormanları arasında Akdağ manzarası eşliğinde yürüyebileceğiniz bu güzel rotada geçmişten kalan antik kalıntılar ile de karşılaşmak mümkün. Eski Bubon taş eserlerin üretim yeri olan bölgede aynı zamanda harika kamp alanlarında keyifle, doğa ile iç içe güvenli bir şekilde çadır konaklaması yapmak da mümkün.

Detaylı bilgi»
Karkın Yaylası – Yeşil Göl – Göktepe Zirvesi

Karkın Yaylası – Yeşil Göl – Göktepe Zirvesi

Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

GK - BR - 09

Karkın Yaylası’ndan başlayacak ve Akdağ eteklerinde gerçekleşecek bu yürüyüş boyunca iki dağın arasında harika bir vadiden yeşil göle kadar uzanılır. İlkbahar ve yaz mevsimi boyunca yemyeşil çayır alanlarının yükseklerden göl gibi görünmesi bu bölgeye yeşil göl adının verilmesine sebep olmuş. Yeşil göl mevkiinde hala yörükler ile karşılaşmak ve evlerine misafir olmak mümkün. Rotanın devamında Göktepe Zirvesi’ne kadar dağın patikalarında doğa ile iç içe doğanın sesini dinleyerek yürüme şansına sahip olmak ve Göktepe Zirvesi’nde bizleri bekleyen o muhteşem Fethiye, Akdeniz ve Babadağ manzaraları ile keyifle vakit geçirmek mümkün. Rota boyunca Karkın Yaylası’ndan başlayıp Göktepe Zirvesi’ne kadar rengarenk yüzlerce dağ çiçeği ile karşılaşmak yine bu rotanın en güzel yanlarından bir tanesi. Kış mevsimiyle beraber gölgeye yağan yoğun kar ile birlikte rota üzerinde dağ kaya yapma fırsatlarının olması da kayak sever doğa sporcuları için kaçırılmayacak güzellikte bir fırsat sunmakta.

Detaylı bilgi»
Taşçılar Köyü – Ağlı Yaylası – Anıt Ağaçlar Bölgesi
GK - BR - 08

Çameli’ne adını veren asırlık çam ağçalarını bu rota üzerinde görme fırsatınız olacak. Özellikle Ağlı Yaylası’na yakın mevkide binlerce anıt ağaç rota üzerinde yürüyecek yürüyüşçüleri bekliyor olacak. Bölgede 1000 yaşının üzerinde olduğu tahmin edilen bir çok kara çam türüne rastlamak mümkün. Ayrıca mevsimine göre rengarenk çiçeklerin arasında keyifle yürüyüp kekik ve adaçayı toplayabilceğiniz harika bir rota.

Detaylı bilgi»
Ağlı Yaylası – Karaoluk Vadisi – Akdağ Zirvesi

Ağlı Yaylası – Karaoluk Vadisi – Akdağ Zirvesi

Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

GK - BR - 07

Ağlı Yaylası, Akdağ Zirvelerine ulaşmak için önemli bir odak noktası. Bu noktada yaylada yaşayan köylülerden gerekli yardımları alıp zirvelere ulaşmak olası. Bu rotada yaylacıların o muhteşem misafirperverliklerinden sizler de payınızı alabilirsiniz. Kamp yapmak isteyenler içinSE Karaoluk Akdağ içinde harika bir kamp alanı.

Detaylı bilgi»
Ağlı Yaylası – Tasdelen Çeşmesi – Göktepe Zirvesi

Ağlı Yaylası – Tasdelen Çeşmesi – Göktepe Zirvesi

Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

GK - BR - 06

Ağlı Yaylası’ndan başlayan yürüyüşümüz ile Akdağ eteklerinden küçük adımlar ile yükselerek Taşdelen çeşmesinde yörük çadırlarında vereceğimiz mola ile Akdağın o buz gibi suyundan içip yolumuza devam edeceğiz. Taşdelen obasından sonra Gök Tepe zirvesine ulaşmak isteyen yürüyüşçüler bu rotada teknik bilgi ve beceri gerektirmeden rahatlıkla yürüyebilirler. Yürüyüşün sonunda zirve noktasında insanın bütün yorgunluğunu unutturacak zirve manzarası ile karşılaşmak yürüyüşü yapanlar için harika bir hediye olacak. Zirveden Fethiye, Baba Dağı, Akdeniz ve Çameli’ni kuş bakışı görmek mümkün. Zirvenin o muhteşem büyüsüne kapılıp oradan ayrılmak istemeyebilirsiniz. Rota boyunca rengarenk çiçekler eşliğinde zirveye ulaşmak ise yürüyüşe ayrı bir keyif katacak. Ayrıca bölge kış mevsimi boyunca dağ kayağı tutkunları için inanılmaz güzel fırsatlar sunuyor. Kamp alanından yörükler ile kamp yapıp yörük yaşamını daha yakından görme şansına da sahip olabilmek mümkün.

Detaylı bilgi»
Ağlı Yaylası – Teke Deresi – Ağlı Yaylası

Ağlı Yaylası – Teke Deresi – Ağlı Yaylası

Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

GK-BR-05

Teke Deresi, Çameli ilçesindeki en ihtişamlı kanyonlardan bir tanesi. Rota boyunca asırlık çam ağaçları arasında yürüyerek harika bakı noktalarından Akdağ zirvelerini ve vadinin o ihtişamlı görüntüsünü seyretmek mümkün. Rota boyunca mevsiminde bir çok çiçek, kekik türleri ve içilebilecek bitkisel çay türleri görebilmeniz mümkün. Vadi içinde sarp kayalıklar üzerinde boy gösteren Mavi Toros Sedirlerini bu yürüyüş boyunca yakından görebilme şansına sahip olacaksınız. Arzu edenler için rota üzerinde doğa ile iç içe kamp yapabilme şansı da olacak.

Detaylı bilgi»
Karanfilli Yaylası – Karamıklı – Karanfilli Yaylası

Karanfilli Yaylası – Karamıklı – Karanfilli Yaylası

Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

GK - BR - 04

Çameli ilçesinin çam ağaçları ile meşhur rotalarından bir tanesi… Rota boyunca doğanın sesini dinlemek isteyen yürüyüşçüleri için sesizlik, Çal Dağı ve Akdağ manzaları eşliğinde keyifle yürünebilecek bir rota… Rota üzerinde, mevsiminde kırmızı alıç yeme fırsatınız da olabilir. Yine 1000 yılı aşmış devasa gövdeleri ile yürüyüş rotası üzerinde sizleri karşılayacak kara çam ağaçları da bu rotanın üzerinde… Rotanın devamında Ağlı Yaylası’nda keyif yapma şansınızın olması da ayrıca güzel.

Detaylı bilgi»
Karanfilli Yaylası – Akkavak – Karanfilli Yaylası

Karanfilli Yaylası – Akkavak – Karanfilli Yaylası

Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

GK - BR - 03

Rotamızın bu bölümünde Ege ve Akdeniz’de nadir görünen muhteşem akkavak ormanları ile içi içe olma fırsatınız olacak. Özellikle sonbahar mevsiminde rengarenk kavak yaprakları arasında o muhteşem Akdağ manzarası eşliğinde keyifle yürümek mümkün olacak bu rotada.Rota boyunca mevisiminde yenebilcek dağ çilekleri,kekik türleri ve dağ çaylarını göre bilme şansı var.Ayrıca rotanın yakınında, Akdağ’ın eteklerinde ki yörük evlerini ziyaret edebilir harika yörük yemeklerinden tadabilirsiniz.

Detaylı bilgi»
Karanfilli Yaylası – Akkavak Manzara – Karanfilli Yaylası
GK - BR - 02

Rotamızın bu bölümünde Ege ve Akdeniz’de nadir görünen muhteşem akkavak ormanları ile içi içe olma fırsatınız olacak. Özellikle sonbahar mevsiminde rengarenk kavak yaprakları arasında o muhteşem Akdağ manzarası eşliğinde keyifle yürümek mümkün olacak bu rotada. Rota boyunca mevsiminde dağ çilekleri, kekik türleri ve dağ çaylarını görebilme şansı var. Ayrıca rotanın yakınında, Akdağ’ın eteklerindeki yörük evlerini ziyaret edebilir harika yörük yemeklerinden tadabilirsiniz.

Detaylı bilgi»
Karanfilli Yaylası – Akdağ Zirvesi – Karanfilli Yaylası
GK - BR - 01

En güzel zirve rotlarından bir tanesi. Rota zor olsa da uygun ekipman ve kondisyona sahip herkesin rahatlıkla yürüyebileceği nitelikte. 2400m Akdağ zirvesinden seyredilecek manzaranın ise tarifi mümkün değil. Ancak yaşamak lazım… Rota boyunca birbirinden güzel çiçek, kekik türleri ve envayi çeşit çay türleri ile mevsiminde karşılaşmak mümkün. Ayrıca silisyum kuartz minarelleri de zeminde bolca görülebilir. Yürüyüş boyunca yörük evlerini ziyaret etme ve yörük yaşamına dahil olabilme şansınız da olacak bu güzel rotada… Kışın bölgede yağan yoğun kar bu rotada dağ kayağı yapılabilmesinede olanak sağlayacaktır.

Detaylı bilgi»
Tüm Rotalar Tüm Yerler Tüm Zorluklar

Rota Listesi

 • Elmalı Köyü – İnekbaşı Tepesi – Hasret Çiçeği

  GK - BR - 15

  Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

  Yazının devamı
 • Cevizli Köyü – Yaylacık Yamaç Paraşütü Pisti

  GK - BR - 14

  Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

  Yazının devamı
 • Bıçakçı Köyü – Kızılyaka Kuş Muarı – Göktaş – Bıçakçı Köyü

  GK - BR - 13

  Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

  Yazının devamı
 • Sofular Gediği – Kurt Tepesi – Sofular Gediği

  GK - BR - 12

  Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

  Yazının devamı
 • Sofular Gediği – Asartepe Antik Yel Değirmeni – Sofular Gediği

  GK - BR - 11

  Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

  Yazının devamı
 • Çıralıoluk Kamp Alanı – Sofular Köyü – Çıralıoluk Kamp Alanı

  GK - BR - 10

  Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

  Yazının devamı
 • Karkın Yaylası – Yeşil Göl – Göktepe Zirvesi

  GK - BR - 09

  Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

  Yazının devamı
 • Taşçılar Köyü – Ağlı Yaylası – Anıt Ağaçlar Bölgesi

  GK - BR - 08

  Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

  Yazının devamı
 • Ağlı Yaylası – Karaoluk Vadisi – Akdağ Zirvesi

  GK - BR - 07

  Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

  Yazının devamı
 • Ağlı Yaylası – Tasdelen Çeşmesi – Göktepe Zirvesi

  GK - BR - 06

  Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

  Yazının devamı
 • Ağlı Yaylası – Teke Deresi – Ağlı Yaylası

  GK-BR-05

  Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

  Yazının devamı
 • Karanfilli Yaylası – Karamıklı – Karanfilli Yaylası

  GK - BR - 04

  Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

  Yazının devamı
 • Karanfilli Yaylası – Akkavak – Karanfilli Yaylası

  GK - BR - 03

  Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

  Yazının devamı
 • Karanfilli Yaylası – Akkavak Manzara – Karanfilli Yaylası

  GK - BR - 02

  Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

  Yazının devamı
 • Karanfilli Yaylası – Akdağ Zirvesi – Karanfilli Yaylası

  GK - BR - 01

  Güney Kibyratis Bağımsız Rotaları

  Yazının devamı